ŻEGNAMY FESTIWAL I PAKUJEMY SIĘ!


poniedziałek, 18 grudnia 2017

Tegoroczną drugą edycję festiwalu  zamyka austriacki spektakl Teatru NUU pt. WALIZKA. To przedstawienie pełne ruchu, tańca i muzyki, prezentujące różne pomysły na pakowanie i rozpakowywanie torby podróżnej. W piątek 15 grudnia odwiedziły nas dzieci ze żłobków i przedszkoli. Sa i La stworzyły na scenie, jak również w wyobraźni dzieci, ogromnie pojemną torbę, w którą każdy mógł spakować wszystko, co mu się tylko zamarzyło: parasol, kota, szczoteczkę do zębów, powietrze, śmiech, dżdżownicę, koguta, a nawet ulicę. Chcecie sprawdzić, jaki bagaż powstał z tej mieszanki pomysłów? Zapraszamy do galerii zdjęć zamieszczonej poniżej.

 

16 i 17 grudnia na festiwal do Starej Prochowni przybyły dzieci z rodzicami, aby odbyć daleką podróż, pełną ciekawych zabaw i przygód. Spektakl WALIZKA nie tylko poćwiczył zdolności zapamiętywania małych widzów, ale również sprawił, że ich wyobraźnia pracowała na najwyższych obrotach. Sprzyjała temu prościuteńka scenografia i sposób, w jaki artystki komunikowały się z widzami. Na czarnych tabliczkach wyklejały taśmą malarską przedmioty, które każda z nich chciała zabrać ze sobą w podróż, a dzieci zgadywały, co to za przedmiot. Po zakończonym spektaklu wielką frajdę sprawiło wszystkim wkładanie swoich pomysłów do ogromnej walizki, która została wyklejona się na scenie. Widzowie wypełnili przedmiotami nie tylko podłogę, korytarz i przegródki w walizce - obklejeni taśmami zostali nawet rodzice i dzieci, których nie mogło zabraknąć w planowanej wyprawie ;)

 

Dziękujemy serdecznie naszej publiczności i przybyłym na nasz festiwal artystom i zapraszamy na trzecią edycję TAKE PART IN ART, która powróci jesienią 2018.


Powrót

CZTERY PORY ROKU - FESTIWALOWA PODRÓŻ SENSORYCZNA niedziela, 17 grudnia 2017

CZTERY PORY ROKU - FESTIWALOWA PODRÓŻ SENSORYCZNA

Wspominamy ostatnie festiwalowe warsztaty pt. CZTERY PORY ROKU, które poprowadziła Agnieszka Czekierda.

Czytaj więcej