Zapowiedź jesiennej premiery w TMW


sobota, 21 kwietnia 2018


Z ogromną przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy dofinansowanie od m.st. Warszawy na kolejny projekt marzenie! Jesteśmy bardzo podekscytowani i szczęśliwi! Dziękujemy miastu Warszawa za zaufanie. Jeśli widzieliście już wszystkie nasze spektakle i koncerty, uczestniczyliście w warsztatach rodzinnych, byliście w labiryncie - to szykujcie się na kolejną mega-niespodziankę! Ale żeby nie być gołosłownym, oto kilka słów o tym projekcie.

 

"ĆMY i MOTYLE" to opowieść o dwóch przeciwieństwach, jakimi są NOC i DZIEŃ. Spektakl dzieje się równolegle na dwóch scenach, jedna zrezerwowana jest dla NOCY, druga dla DNIA. To, od której sali widzowie zaczną go oglądać, nie ma najmniejszego znaczenia, bo przecież zawsze po nocy przychodzi dzień, a po dniu noc. Widzowie będą się zamieniać salami przechodząc przez specjalny tunel łączący oba światy. Oczywiście, że to nie jest klasyczny spektakl, to spektakl-instalacja, w której wszystkiego można dotkąć, powąchać i doświadczyć.
Instalacja NOCY, to przestrzeń odwołująca się do skojarzeń z nocą, która nie jest straszna, ale piękna, z nocą, którą odwiedzają świetliki, dostojne sowy i osobliwe jeże, gdzie księżyc i gwiazdy opowiadają nieziemskie historie, gdzie migoczą światła w pobliskich domach, do których fruną zwariowane ćmy, gdzie mrówki nie przestają pracować, a na długi spacer wypuszczają się koty. Wszystko po to, aby pomóc dzieciom oswoić noc, zobaczyć jej piękną stronę, której wcale nie trzeba się bać.
DZIEŃ będzie zupełnie inny, bo jest inny. DZIEŃ w naszej instalacji to babie lato, to biedronki i motyle, to słońce, które razi w oczy, to piękne błekitne niebo, to ptaki, które gadają jak najęte, to rwetes na łące gdzie pełno, pszczół, bąków, chrząszczy, chrabąszczy i much, wszystkie gdzieś gnają, wszystkie gdzieś pędzą i mają pełne "ręce" roboty.
Obie przestrzenie wypełni MUZYKA WYKONYWANA NA ŻYWO, która jest bardzo ważnym elementem projektu. W obu salach zabrzmią kompozycje muzyczne zagrane na tak nieziemskich instrumentach jak: hang drum, który wygląda jak kosmiczny spodek, didgeridoo, harfa, czy balafon, ale spotkamy też pięknie brzmiące, całkiem ziemskie instrumenty, jak elektryczne pianino, wiolonczela, gitara, czy ukulele. W tę podróż od zmierzchu do świtu zabierze małych widzów dwójka aktorów, którzy z towarzyszeniem muzyki, za pomocą śpiewu, tańca, wprawiania poszczególnych elementów instalacji w ruch opowie historię jednego pełnego dnia.

 

Więcej informacji dot. premiery "ĆMY I MOTYLE" podamy tuż po wakacjach.


Powrót

RUSZYŁ PROJEKT czwartek, 19 kwietnia 2018

RUSZYŁ PROJEKT "NIE WYKLUCZAM" 2018

"NIE WYKLUCZAM" to nieodpłatne spektakle i koncerty dla dzieci mających utrudniony dostęp do kultury i zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Czytaj więcej