WARSZTATY FUNDACJI PRZYSTANEK TWÓRCZOŚĆ


piątek, 22 listopada 2019

W ramach Pracowni Teatralnej dla Dzieci i Rodziców w jeden z listopadowych weekendów mieliśmy przyjemność zaprosić naszych festiwalowych uczestników min. na warsztaty Montessori oraz zabwy sensoryczne z mama i tatą.

* * *

16 listopada odbyły się warsztaty Montessori pt. WODA, POWIETRZE, ZIEMIA przygotowane przez Fundację Przystanek Twórczość. Dzieci wraz z rodzicami odbyły podróż po krainie trzech żywiołów. Na 16 stanowiskach uczestnicy wykonywali przeróżne zadania manualne i sensoryczne. Poznawali różne formy ukształtowania ziemi, przeprowadzali wiele bezpiecznych, a niezwykle ciekawych eksperymentów. Uczestnicy warsztatów mogli dotykać, doświadczać, chłonąć wszystkimi zmysłami i pogłębiać swoją wiedzę o wodzie, powietrzu i ziemi.

 

* * *

Z kolei na warsztatach NASZA BEZLUDNA WYSPA mogliśmy pobujać trochę w obłokach, oczami wyobraźni przenieść się nad ciepłą wodę, usiąść pod palmą, wystawić twarz do słońca. Po takim ćwiczeniu z wyobraźni uczestnicy ochoczo zabrali się za projektowanie swojej wymarzonej bezludnej wyspy. Do dyspozycji mieli mnóstwo kolorowych detali, naturalnych akcesoriów, ciekawych faktur. Przesypywali, mieszali, ugniatali, świetnie się przy tym bawiąc. Prowadzące warsztaty stworzyły dzieciom i rodzicom okazję do wspólnej i kreatywnej zabawy, konstruowania i precyzyjnych prac manualnych.

 

* * *

Pełna galeria zdjęć z warsztatów dostępna jest na stronie festiwalu w zakładce:

FESTIWAL DZIEŃ PO DNIU.

* * *


Powrót

ZWIER - FOTORELACJA Z KONCERTU piątek, 22 listopada 2019

ZWIER - FOTORELACJA Z KONCERTU

5 muzyków na scenie, flet piccolo, fagot, obój, klarnet i waltornia.

Czytaj więcej