KOSMOS

1-5 LAT Kup bilet
K O S M O S to połączenie różnych dziedzin sztuki, to rodzaj instalacji i performensu, gdzie odkrywaniu kosmicznej przestrzeni za pomocą zmysłów (dotyku, wzroku i słuchu) towarzyszy muzyka grana na żywo. Tu także opowiadają się historie - taniec przeplata się ze śpiewem, jest czas na eksplorowanie, dotykanie i doświadczanie, na wielkie skupienie i błogi odpoczynek. W tę sensoryczną i doznaniową podróż, kameralną grupę uczestników zabierze 3 artystów (w tym muzycy). Będą przemierzać wspólnie kosmiczną przestrzeń, najpierw odwiedzą układ słoneczny, a potem... teleportując się i wędrując po międzygalaktycznej materii zobaczą z bliska inne bajeczne planety z nieziemskimi jeziorami, kraterami i wulkanami. Odwiedzą księżycowe wyspy, przefruną przez mgły i mgławice, może nawet spotkają czarne dziury. Dotkną gwiazd i przejdą po mlecznej drodze, być może  nawet na koniec wszechświata.
Projekt K O S M O S to blisko 500 m2 bezpiecznej, przytulnej "kosmicznej" przestrzeni, przygotowanej z myślą o naprawdę najmłodszych dzieciach - przestrzeni pełnej różnorodnych faktur, kolorów, efektów wizualnych i dotykowych, dostarczających wiele doznań sensorycznych, zachęcających do eksperymentowania i przeżywania.
Niezwykle ważnym elementem projektu jest muzyka, tworzona na żywo przez uzdolnionych, multiinstrumentalnych artystów. Pojawią się z pewnością tak nieziemskie instrumenty jak hand pan, który wygląda niczym kosmiczny spodek, didgeridoo, harfa, ngoni, czy balafon, ale spotkamy też pięknie brzmiące, całkiem ziemskie instrumenty: wiolonczelę, harfę, czy ukulele.
 
Projekt współfinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.
 
Reżyseria: Agnieszka Czekierda
Scenografia: Studio Rygalik
Muzyka na żywo: Basia Derlak, Iza Lamik, Jolanta Kossakowska, Gwidon Cybulski, Igor Spolski, Jacek Szabrański, Sebastian Wielądek 
Występują: Dagmara Bąk, Lena Kowalska, Jędrzej Taranek, Arkadiusz Wrzesień, Aleksandra Tomaś
Czas trwania: 60 minut
Adresaci spektkalu: dzieci w wieku 1-5 lat
Cena biletu: 50 PLN
 
Premiera: 18 maja 2019
 
! UWAGA ! Wędrówki w KOSMOSIE odbywają się na naszej drugiej scenie teatralanej!
Adres:
TEATR MAŁEGO WIDZA Scena na Bednarskiej
ul. Bednarska 9, 00-310 Warszawa (Mariensztat)