KOSMOS

1-6 LAT Kup bilet

K O S M O S to połączenie różnych dziedzin sztuki, to rodzaj instalacji i performensu, gdzie odkrywaniu kosmicznej przestrzeni za pomocą zmysłów (dotyku, wzroku i słuchu) towarzyszy muzyka grana na żywo. Tu także opowiadają się historie - taniec przeplata się ze śpiewem, jest czas na eksplorowanie, dotykanie i doświadczanie, na wielkie skupienie i błogi odpoczynek. W tę sensoryczną i doznaniową podróż, kameralną grupę uczestników zabierze 3 artystów (w tym muzycy). Będą przemierzać wspólnie kosmiczną przestrzeń, najpierw odwiedzą układ słoneczny, a potem... teleportując się i wędrując po międzygalaktycznej materii zobaczą z bliska inne bajeczne planety z nieziemskimi jeziorami, kraterami i wulkanami. Odwiedzą księżycowe wyspy, przefruną przez mgły i mgławice, może nawet spotkają czarne dziury. Dotkną gwiazd i przejdą po mlecznej drodze, być może  nawet na koniec wszechświata.

Projekt K O S M O S to blisko 500 m2 bezpiecznej, przytulnej "kosmicznej" przestrzeni, przygotowanej z myślą o naprawdę najmłodszych dzieciach - przestrzeni pełnej różnorodnych faktur, kolorów, efektów wizualnych i dotykowych, dostarczających wiele doznań sensorycznych, zachęcających do eksperymentowania i przeżywania.

Niezwykle ważnym elementem projektu jest muzyka, tworzona na żywo przez uzdolnionych, multiinstrumentalnych artystów. Pojawią się z pewnością tak nieziemskie instrumenty jak hand pan, który wygląda niczym kosmiczny spodek, didgeridoo, harfa, ngoni, czy balafon, ale spotkamy też pięknie brzmiące, całkiem ziemskie instrumenty: wiolonczelę, harfę, czy ukulele.

 

 

Reżyseria: Agnieszka Czekierda
Scenografia: Studio Rygalik
Muzyka na żywo: Basia Derlak, Iza Lamik, Jolanta Kossakowska, Gwidon Cybulski, Igor Spolski, Jacek Szabrański, Sebastian Wielądek, Tomasz Waldowski 
Występują: Dagmara Bąk, Aleksandra Tomaś, Sonia Jachymiak, Maja Wachowska, Gosia Moskalewicz, Ewelina Gnysińska, Arkadiusz Wrzesień

Czas trwania: 60 minut
Adresaci spektaklu: dzieci w wieku 1-6 lat

Cena biletu: 55 PLN

 

Premiera: 18 maja 2019

 

! UWAGA ! Wędrówki w KOSMOSIE odbywają się w drugiej siedzibie naszego teatru!

Adres:

TEATR MAŁEGO WIDZA Scena na Bednarskiej

ul. Bednarska 9, 00-310 Warszawa (Mariensztat)

 


Jak przygotować się do naszej wyprawy w KOSMOS?

 

Kilka ważnych słów o zasadach uczestnictwa w instalacji teatralnej KOSMOS

1. KOSMOS to przytulne i bezpieczne przestrzenie, których tematem przewodnim są różne obszary doświadczeń: dotykowych, słuchowych oraz wzrokowych. 

2. Trójka artystów (muzycy i aktor) stanie się przewodnikami grup dzieci i dorosłych wędrujących po KOSMOSIE. Kilka minut przed wejściem do odbędzie się spotkanie z przewodnikiem, który przekaże grupie ważne informacje dotyczące zwiedzania.

3. Na każdą przestrzeń przeznaczony jest określony czas, nad którym będzie czuwał przewodnik. Podczas zwiedzania prosimy rodziców i opiekunów o szczególną współpracę z przewodnikiem oraz stosowanie się do jego uwag i zaleceń. Ważne jest, aby żaden z uczestników nie odłączał się od swojej grupy do końca wędrówki.

4. Prosimy o przybycie do teatru 15 minut przed rozpoczęciem zwiedzania. Zwiedzanie KOSMOSU jest możliwe wyłącznie w grupie, do której zostały zakupione bilety. Osoby spóźnione nie będą miały możliwości dołączenia ani do swojej, ani do żadnej kolejnej grupy.

5. KOSMOS zwiedzamy bez obuwia, dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych (można przynieść ze sobą wygodne skarpetki lub po prostu pozwolić bosym stopom badać przeróżne faktury, po których będziemy stąpać). Warto być ubranym w sposób wygodny, by móc swobodnie przemierzać kosmiczne przestrzenie.

6. Buty, plecaki, wszelkie torby i okrycia wierzchnie należy zostawić w szatni teatru oraz  udostępnionych do tego celu, zamykanych szafkach -  uwalniamy ręce i ramiona na czas wędrówki.

7. Zabronione jest wnoszenie i spożywanie pokarmów oraz napojów w przestrzeniach  KOSMOSU.

8. Zabronione jest filmowanie i robienie zdjęć w trakcie zwiedzania.

_______________

WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE UDZIAŁU W SPEKTAKLU W CZASIE PANDEMII COVID-19:

 

Ze względów organizacyjnych oraz w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo od stycznia 2022 roku w naszych spektaklach będą mogły uczestniczyć wyłącznie:

- osoby zaszczepione, które przedstawią w kasie teatru certyfikat szczepienia;

- osoby posiadające zaświadczenie o przechorowaniu COVID-19;

- osoby posiadające zaświadczenie o niemożności przyjęcia szczepionki z powodów zdrowotnych;

- osoby posiadające aktualny, negatywny wynik testu PCR, nie starszy niż 48 godzin od daty wykonania.

 

Powyższe wymagania dotyczą wyłącznie osób dorosłych. Na spektakl zostaną wpuszczeni wyłącznie widzowie dorośli, którzy okażą przed spektaklem wyżej wymienione zaświadczenia. Bilety zakupione przez osoby nieposiadające wymaganych dokumentów nie podlegają zwrotowi.

 

Na terenie teatru oraz podczas spektaklu obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką, zarówno przez osoby dorosłe, jak i dzieci powyżej 6 roku życia. W przestrzeniach teatru dostępne są środki do dezynfekcji rąk. 

 

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju, udział w spektaklu jest równoznaczny z oświadczeniem, że widz jest zdrowy oraz nie miał kontaktu z osobami zarażonymi COVID-19. Widzowie, którzy pomimo objawów, m.in podwyższonej temperatury ciała, kaszlu, duszności itp. pojawią się w teatrze, nie zostaną wpuszczeni na spektakl.

 

 

Tu honorujemy Kartę Warszawianki i Warszawiaka

Ulga w wysokości 10% na zakup biletów na spektakle teatralne w ramach projektu KOSMOS. Aby otrzymać zniżkę należy wysłać e-maila z prośbą o rezerwację na adres bilety@teatrmalegowidza.pl podając datę, godzinę, liczbę biletów oraz numer Karty (oferta ważna do 31 marca 2022 roku).