DŹWIĘKOWANIE NA DYWANIE

1-5 LAT Kup bilet
Tym razem Teatr Małego Widza zaprasza małych i dużych melomanów do świata dźwięków, instrumentów i fantastycznej zabawy w muzykowanie. Zaprasza nie jako biernych odbiorców, ale współtwórców i aktywnych uczestników. Będziemy śpiewać, grać i tańczyć, odwiedzimy wiele muzycznych zakątków świata. Zabrzmi dla nas jazz, pop, reggae, muzyka etniczna, kołysanki, a nawet country western. W tej podróży spotkamy przedziwne instrumenty: ukulele, bębenki, marakasy, kastaniety, caxixi, zaklinacze deszczu, tamburyny, shakery, trzytonowe dzwonki, drewniane guiro, melodicę, a nawet kalimbę. Naszą muzyczną wyprawę poprowadzą instrumenty klasyczne - pianino i wiolonczela, a gitara elektryczna zaskoczy nas mnogością brzmień i kolorów ekspresji. Wspólnie będziemy bawić się zmianą rytmów, tempa i nastroju. „Dźwiękowanie na dywanie” to zaproszenie do udziału w procesie twórczym, do poznania, ale także poszukiwania różnych źródeł brzmień, to zaproszenie do spotkania z najpiękniejszą ze sztuk.
 
O tym, że muzyka pobudza dziecięcą wyobraźnię, rozwija emocjonalność i osobowość dziecka, a także  stymuluje zmysły i zachęca do improwizacji nie trzeba chyba dziś nikogo przekonywać. Dzieci kochają muzykę, podobnie jak Iza Lamik, Michał Lamża oraz Igor Spolski – zawodowi muzycy, którzy przygotowali w większości autorskie kompozycje, tak aby program koncertu dostarczał dużo radości i piękna.
 
 
Prowadzenie i śpiew: Agnieszka Czekierda
Wiolonczela, przeszkadzajki i śpiew: Iza Lamik
Pianino, melodica, przeszkadzajki i śpiew: Michał Lamża
Gitara, ukulele, Djembe, przeszkadzajki i śpiew: Igor Spolski / Jacek Szabrański
Adresaci spektaklu:  dzieci w wieku 1-5 lat
Czas trwania: 45 min
Bilety: 45 zł
 
Premiera: 14.10.2012
 
foto. Arkadiusz Wrzesień
 
Spektakl prezentowany w ramach projektu "Raczkiem do teatru marsz!", współfinansowanego przez Miasto Stołeczne Warszawa.