ĆMY I MOTYLE

1-5 LAT Kup bilet

"ĆMY i MOTYLE" to opowieść o dwóch przeciwieństwach, jakimi są NOC i DZIEŃ. To spektakl – instalacja, który dzieje się równolegle na dwóch scenach. To sensoryczne i dotykające zmysłów przeżycie, z mnóstwem miejsca dla dziecięcej wyobraźni. 

Instalacja NOCY, to przestrzeń odwołująca się do skojarzeń z nocą, która nie jest straszna, lecz piękna, z nocą, którą odwiedzają świetliki, dostojne sowy i osobliwe jeże, gdzie księżyc i gwiazdy opowiadają nieziemskie historie, gdzie migoczą światła w pobliskich domach, do których fruną zwariowane ćmy i gdzie przyroda tworzy wzruszający teatr cieni. Wszystko po to, aby pomóc dzieciom oswoić noc, zobaczyć jej piękną stronę, której wcale nie trzeba się bać.

DZIEŃ jest zupełnie inny, bo jest inny. DZIEŃ w naszej instalacji to babie lato, to biedronki i pszczoły, to wiatr i deszcz, słońce, które razi w oczy, kwiaty i ptaki, które gadają jak najęte.  DZIEŃ, to łąka pełna motyli i jej zapach.

Obie przestrzenie wypełni MUZYKA WYKONYWANA NA ŻYWO. Zabrzmią w nich kompozycje muzyczne zagrane na ziemskich i nieziemskich instrumentach. W tę podróż od zmierzchu do świtu zabiorą małych widzów artyści, którzy z towarzyszeniem muzyki, za pomocą śpiewu, tańca, wprawiania poszczególnych elementów instalacji w ruch, opowiedzą historię jednego pełnego dnia.

 

Pomysł i reżyseria: Agnieszka Czekierda

Muzyka: Basia Derlak, Gwidon Cybulski, Igor Spolski, Jacek Szabrański, Sebastian Wielądek

Występują: Dagmara Bąk, Lena Kowalska, Gosia Moskalewicz, Arkadiusz Wrzesień, Jędrzej Taranek

Scenografia / Projekt i wykonanie: Studio Rygalik (Tomek i Gosia Rygalik)

Reżyseria światła: Michał Suwiński

Czas trwania: ok 40 minut

 

Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawy

 

foto. Arkadiusz Wrzesień, Dominika Lenart