TMW w TERENIE


Projekt "TMW w TERENIE" jest rozszerzeniem naszej współpracy z Zespołem Żłobków m. st. Warszawy, który jest dla nas partnerem bardzo szczególnym i wyjątkowym, bowiem od początku istnienia Teatru Małego Widza wspiera nasze działania swoją otwartością na poszukiwanie nowych metod pracy z małymi dziećmi. To właśnie w żłobkach powstają wszystkie nasze spektakle, to tam konsultujemy je z dziećmi i pedagogami. Jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami, że możemy pracować w środowisku, które rozumie konieczność wprowadzanie dzieci w świat teatru oraz włączania ich do uczestnictwa w procesie artystycznym w sposób bezpieczny, odpowiedzialny, dostosowany do percepcji i wrażliwości małego dziecka. Gdy rozpoczynaliśmy realizację projektu Zespołowi Żłobków podlegało 64 publicznych żłobków, do których uczęszcza ponad 6 tys. dzieci w wieku od 0-3 lat. Możliwość spotkania z tak liczną grupą małych odbiorców sztuki to jedna z większych przyjemności, jakie spotkały nas w ostatnich latach. 

W 2015 roku zagraliśmy 61 spektakli we wszystkich placówkach należących do Zespołu Żłobków m. st. Warszawy. W 2016 roku w każdej placówce zagraliśmy po dwa spektakle - a ponieważ liczba placówek zwiększyła się do 64, więc odwiedziliśmy żłobki aż 127 razy! W roku 2017 - 129 razy. 

Z roku na rok projekt "TMW W TERENIE" nabiera rozpędu, także rok 2018 będzie dla nas jeszcze bardziej pracowity. Tym razem zagramy aż po 3 spektakle w każdym stołecznym żłobku. Na chwilę obecną jest ich w samej Warszawie 61 oraz 11 mini-żłobków (72 placówki). Przed nami oooooogrom pracy, mnóstwo radości i tysiące uśmiechniętych buzi maluchów, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z teatrem. Nie możemy ich zawieść! Trzymajcie kciuki, a my będziemy na bieżąco relacjonować nasze występy na naszym profilu facebook'owym oraz w zakładce PROJEKTY - TMW W TERENIE. Ależ to będzie pracowity rok! Do zobaczenia maluchy!

 


Powrót