PROJEKT TMW "WIĘCEJ NIŻ TEATR"


KOSMOS | edycja 2022 | spektakl współfinansowany przez m.st. Warszawa 

ZADANIE PUBLICZNE: „STAŁY PROGRAM KULTURALNY” 

REALIZACJA PROJEKTU: „WIĘCEJ NIŻ TEATR” 

 

Sprawdź zasady uczestnictwa w spektaklach w czasie trwania pandemii COVID-19.

 

Nasza dotychczasowa współpraca z warszawskimi placówkami i organizacjami działającymi na rzecz dzieci niepełnosprawnych pokazuje, jak ogromna jest potrzeba włączania tych dzieci do uczestnictwa w działania artystyczne, i jak mało jest propozycji teatralnych w ofercie kulturalnej Warszawy, dostosowanych do percepcji dzieci dotkniętych niepełnosprawnością. Potrzeba realizacji spektakli dla takiej grupy odbiorców jest ogromna. Widzimy i promujemy konieczność zmiany podejścia do tworzenia teatru dla niepełnosprawnych, indywidualnego dostosowywania spektakli do możliwości rozwojowych odbiorcy, brania pod uwagę ograniczeń, reakcji i zachowań każdej konkretnej grupy, tak aby zachęcać, a nie zniechęcać do kontaktu ze sztuką.

 

Wszystkie placówki zainteresowane udziałem w naszym projekcie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego zamieszczonego w zakładce PLIKI DO POBRANIA i przesłanie go mailowy na adres: grupy@teatrmalegowidza.pl. O wzięciu udziału w nieodpłatnym spektaklu KOSMOS decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia będą przyjmowane mailowo od dnia 1 stycznia 2022 r. do wyczerpania limitu miejsc. 

 

 

Projekt "WIĘCEJ NIŻ TEATR" otrzymał 3-letnią dotację. W latach 2020-2022 zagramy łącznie 120 bezpłatnych spektakli KOSMOS dla grup defaworyzowanych.

 

 

O PROJEKCIE

 

"KOSMOS" to wyjątkowa, sensoryczna i muzyczna instalacja teatralna skierowana do odbiorców już od 1. roku życia, która powstała przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To unikalne i jedyne tego rodzaju przedsięwzięcie w Polsce. To oryginalny, absolutnie nowatorski projekt interdyscyplinarny, będący połączeniem różnych dziedzin sztuki - gdzie odkrywaniu teatralnej przestrzeni za pomocą zmysłów (dotyku, wzroku, słuchu) towarzyszy muzyka grana na żywo. Nie jest to więc tradycyjna wizyta w teatrze, nie jest to też wizyta w galerii. Dzieci, rodzice i opiekunowie są nie tylko odbiorcami, ale też współtwórcami tego, co się wydarza w trakcie spektaklu, jak gdyby puszczali poszczególne elementy instalacji w ruch. Tu także opowiadają się historie, taniec przeplata się ze śpiewem, jest czas na eksplorowanie, dotykanie i doświadczanie, ale przede wszystkim gigantyczne pole do rozwijania dziecięcej wyobraźni i wrażliwości na sztukę. 

KOSMOS zabiera widzów na "koniec" wszechświata pokazując w nieoczywisty sposób międzygalaktyczną materię, bajeczne planety z nieziemskimi jeziorami, kraterami i wulkanami, księżycowe wyspy, drogę mleczną, mgły i mgławice. Udział w spektaklu KOSMOS jest niezapomnianym przeżyciem i doświadczeniem, które porusza głęboką wrażliwość. 

Niezwykle ważnym elementem instalacji jest MUZYKA, tworzona na żywo przez niezwykle uzdolnionych, multiinstrumentalnych artystów. Odbiorcy mają możliwość posłuchać i zobaczyć z bliska tak nieziemskie instrumenty jak: hand pan, didgeridoo, harfa, ngoni, kora, duduk, ableton, tabla, lap steel, wiolonczela, skrzypce, pianino, ukulele, gitara elektryczna, akustyczna, basowa, którym towarzyszy cała masa perkusjonaliów oraz instrument zaprojektowany i zrobiony całkowicie przez nas, jakim jest rurofon -wyglądający jak wielkie organy, wykonany z rur PCV. 

KOSMOS miał premierę w maju 2019 roku. Jego produkcja i eksploatacja współfinansowana była ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Więcej informacji: 

 

Biuro Obsługi Grup Zorganizowanych

e-mail: grupy@teatrmalegowidza.pl

 

 


Powrót