PREMIERA NASZEJ PIERWSZEJ PŁYTY: "TAKIE! Iza Lamik w TMW"


poniedziałek, 26 lutego 2018

Jakieś 7 lat temu pojawiła się w Teatrze Małego Widza Iza Lamik. Młoda, śliczna i urocza. Artystka-muzyk. Postać nietuzinkowa - leciutko piegowata, z czupurkiem na głowie, niewielka gabarytem. Przytaszczyła na plecach coś straaaasznie wieeeelkiego, i to COŚ zostało już z nami na zawsze. Coś, czyli wiolonczela, lub wionczolena”, jak nazywają ją niektóre dzieci. Za pomocą czarodziejskiej różdżki z końskiego włosia, którą obsługiwać potrafi tylko prześliczna wiolonczelistka Iza, wyczarowała już w Teatrze Małego Widza TYLE nutek, do TYLU spektakli, że postanowiliśmy je wreszcie zebrać w jeden album i przedstawić Państwu TAKIE, jakimi są, lub po prostu TAKIE!, a nie inne. TAKICH mamy więcej, mamy ich bardzo dużo. Starczyłoby na dużo albumów. Jeśli polubicie Państwo TAKIE! dajcie znać, a nagramy dla was też TE INNE.

 

Każdy z utworów, który znajdziecie na płycie został skomponowany do konkretnego spektaklu i w jego kontekście budzi określone skojarzenia. Zebraliśmy je w formie książeczki dołączonej do albumu, która jest zapisem potencjalnych, możliwych zabaw podczas słuchania utworu. Oczywiście te zabawy mogą być TAKIE!, ale mogą być też inne. Kto tam by konkurował z Waszą wyobraźnią.

Iza, artystka - muzyk, stała się w międzyczasie multiinstrumentalistką. Poznała też pewnego przystojniaka – Pana loopera i stworzyli razem orkiestrę, której będziecie mogli posłuchać już 10 marca na koncercie promującym płytę TAKIE! Zaprosiliśmy też Dagmarę Bąk, która poprowadzi podczas koncertu przyspieszony kurs czarowania za pomocą domowej roboty różdżki, pokaże jak ujarzmić w tańcu rozciągnięte rajtki, pomoże łapać żabie sny, a może nawet zobaczycie razem z nią Elfy i inne stwory. Jakie? A no TAKIE!

 

 

TRACK LISTA:

 

1. TAKI POCZĄTEK

2. U WRÓŻKI

3. NA LATO

4. KRÓTKIE RAJTKI

5. O! ELFY!

6. WALC LUPERA

7. SEN ŻABY

8. NA ZIMĘ

 

 

TAKIE! Premiera płyty 10 marca g. 10:00 i 12:00

 

Bilety na koncert z okazji premiery płyty dostępne są na stronie teatrmalegowidza.pl

 

 


Powrót

CZTERY PORY ROKU roztańczyły się we Wrocławiu niedziela, 25 lutego 2018

CZTERY PORY ROKU roztańczyły się we Wrocławiu

Drugi spektakl Teatru Małego Widza można było zobaczyć w miniony weekend we Wrocławiu. 

Czytaj więcej