NIEDZIELNY PORANEK - wywiad z Agnieszką Czekierdą w RDC


niedziela, 12 kwietnia 2020

"Myśl o streamingu przeszła nam przez głowę zaraz po tym, jak zmuszeni zostaliśmy do zamknięcia teatru, ale ją na początku odrzuciliśmy, ponieważ mieliśmy moralno-etyczny zgrzyt. „Online” trochę kłóci się z naszymi wartościami - tłumaczy Agnieszka Czekierda Dyrektorka Artystyczna Teatru Małego Widza - U podstaw naszej misji leży założenie, że teatr jest po to, żeby oddziaływał na wyobraźnię, żeby było, dokąd uciec przed cyfrowym światem, żeby odkleić się od ekranów, zobaczyć inną rzeczywistość. Taką, w której kontakt z żywym człowiekiem ma znaczenie. Nie mieliśmy zielonego pojęcia, czy nasze spektakle zaprezentowane na ekranie utrzymają uwagę maluchów, tak jak potrafią ją utrzymać w teatrze. Chcieliśmy mieć pewność, że TO działa, dlatego najpierw PRZETESTOWALIŚMY SPEKTAKLE ONLINE na grupie 60 wspaniałych rodzin – naszych stałych widzów. Swoimi komentarzami, opiniami, chęcią wsparcia teatru, również finansowego, nasi widzowie zmotywowali nas do działania". To wszystko pokazało nam, tę stronę „onlajnu”, której nie docenialiśmy, a która ma ogromną wartość. Są nią wspólne, rodzinne, twórcze zabawy, dla których spektakl jest tylko punktem wyjścia i miłą inspiracją. To wspaniały czas budowania więzi rodziców z dziećmi i doskonała okazja, żeby dać poszaleć wyobraźni."

 

Czy teatr online dla najmłodszych widzów jest możliwy? Dlaczego zaangażowanie rodzica odgrywa tu najistotniejszą rolę? Jak możemy wyczarować teatr w domu?
Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w wywiadzie dla RDC.


POSŁUCHAJ AUDYCJI - gościem Beaty Jewiarz w NIEDZIELNYM PORANKU RDC była Agnieszka Czekierda. 
 


Powrót

TMW ONLINE - to nie tylko spektakl! sobota, 11 kwietnia 2020

TMW ONLINE - to nie tylko spektakl!

Gdy nie możecie przyjść do Nas, zaproście teatr do siebie! TMW ONLINE -  to zaproszenie do wspólnej rodzinnej i kreatywnej zabawy!

Czytaj więcej