Festiwal TAKE PART IN ART na półmetku!


czwartek, 2 listopada 2017

Cztery tytuły zagranicznych teatrów zaprezentowane dotychczas naszej NAJmłodszej publiczności zabrały nas w cztery całkowicie odmienne podróże. Włosi sprawili, że przenieśliśmy się do magicznego świata iluminacji, Hiszpanie porwali nas do tańca, Belgowie zaprosili do eksperymentalnej przestrzeni wypełnionej niezwykłymi dźwiękami i efektami wizualnymi. Artyści z Kanady w kreatywny sposób wykorzystali najzwyklejszy przedmiot – plastikową torbę, do stworzenia całego wachlarza kolorowych postaci.

 

Co nas czeka w listopadzie?

 

Druga wizyta teatru La Baracca będzie niemałym zaskoczeniem – Andrea Buzzetti przyjedzie do nas z niezwykłym aktorem – robotem. Będzie to światło sceniczne, które zagra wspólnie z włoskim artystą.  SPOT jest bardzo utalentowany i lubi płatać figle. Często zmienia swoją postać – w taki właśnie sposób mówi o emocjach i komunikuje się ze światem. Jesteśmy bardzo ciekawi, jaką historię opowie naszej publiczności.

Belgijski teatr La Guimbarde przygotował dla NAJmłodszych widzów spektakl pt. „ZABAWA W CHOWANEGO, który doskonale obrazuje dziecięcą potrzebę odkrywania, poznawania świata oraz chęć ciągłej zabawy. Poszukiwanie kryjówki, oczekiwanie w napięciu na odkrycie, wstrzymany oddech…  Policzcie do 10 i przyjdźcie sprawdzić, gdzie się schowają artyści, nie będzie łatwo ich znaleźć!

 

W listopadzie w ramach PRACOWNI TEATRALNEJ DLA DZIECI I RODZICÓW odbędą się trzy różne warsztaty. 10 listopada zapraszamy ponownie na TANIEC I PLASTYKĘ RUCHU. 17 listopada będziemy wspólnie tworzyć wielkie TEKTUROWE MIASTO, a 23 listopada sprawdzimy jak ciekawie może zabrzmieć MUZYKA Z GARNKA

 

Ostatnie warsztaty dla animatorów, artystów i pedagogów pt. „Światło i dźwięk” poprowadzi Andrea Buzzetti, twórca, reżyser i aktor słynnego teatru La Baracca. W 2007 roku rozpoczął realizację projektu „Teatr i światło”, który koncentruje się na badaniu interakcji dzieci ze światłami teatralnymi.

 

Bilety na wszystkie wydarzenia dostępne w zakładce KALENDARZ.

 


Powrót

EKOLOGICZNE PRZESŁANIE i PLASTIK z Kanady czwartek, 26 października 2017

EKOLOGICZNE PRZESŁANIE i PLASTIK z Kanady

21 i 22 października zaprezentowaliśmy w Starej Prochowni oryginalny i ascetyczny scenograficznie spektakl artystów z Teatru PUZZLE. 

Czytaj więcej