BĘDZIE LABIRYNT II. I TO W KOSMOSIE!


wtorek, 24 kwietnia 2018

Wiosna obfituje we wspaniałe wieści dla TMW! Z przyjemnością informujemy o otrzymaniu dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na najbardziej kosmiczny z naszych projektów, ponieważ nowa odsłona labiryntu będzie dotyczyła KOSMOSU właśnie.

 

Projekt "KOSMOS" to połączenie różnych dziedzin sztuki, to rodzaj instalacji i performensu, gdzie odkrywaniu kosmicznej przestrzeni za pomocą wszystkich zmysłów (dotyku, wzroku, słuchu i zapachu) towarzyszy muzyka grana na żywo. Tu także opowiadają się historie, taniec przeplata się ze śpiewem, jest czas na eksplorowanie, dotykanie i doświadczanie, na wielkie skupienie i błogi odpoczynek. W tę sensoryczną i doznaniową podróż, kameralną grupkę ok 30 osób (dzieci wraz z rodzicami) zabiorą aktorzy i muzycy. Będziemy przemierzać wspólnie kosmiczną przestrzeń, najpierw będziemy podziwiać układ słoneczny, a potem... teleportując się i przemieszczając po miedzygalaktycznej materii zobaczymy z bliska bajeczne planety z nieziemskimi jeziorami, kraterami i wulkanami. Odwiedzimy księżycowe wyspy, przefruniemy przez mgły i mgławice, może nawet spotkamy czarne dziury. Będziemy dotykać gwiazd, stąpać po mlecznej drodze, którą być może dojdziemy nawet na koniec wszechświata.

Projekt "KOSMOS" to blisko 500 m2 bezpiecznej, przytulnej "kosmicznej" przestrzeni, przygotowanej z myślą o naprawdę najmłodszych dzieciach, przestrzeni pełnej różnorodnych faktur, kolorów, efektów wizualnych i dotykowych, dostarczających wiele doznań sensorycznych.

 

Zapraszamy na pierwsze kosmiczne wędrówki w 2019 roku.


Powrót

Zapowiedź jesiennej premiery w TMW sobota, 21 kwietnia 2018

Zapowiedź jesiennej premiery w TMW

Na jesieni w Teatrze Małego Widza premiera spektaklu-instalacji "ĆMY I MOTYLE"!

Czytaj więcej